logo
Наша місія - забезпечувати якісне і достойне туристичне обслуговування навіть найвибагливішому туристу, максимально реалізуючи потреби наших клієнтів.
+38(099)-358-18-19
+38(098)-103-56-56
moreturiv.com.ua@gmail.com
 

Цікаві місця Туреччини в мальовничому містечку Аланія!

Турагенція «МОРЕ ТУРІВ» Івано-Франківськ / Актуальне  / Цікаві місця Туреччини в мальовничому містечку Аланія!

Цікаві місця Туреччини в мальовничому містечку Аланія!

Турецьке місто-курорт Аланія, що розташоване біля підніжжя Тороських гір, славиться своїм прекрасним кліматом, прекрасним морем, ласкавим сонцем, м’якими піщаними пляжами і розвиненою інфраструктурою. Однак Аланія відома не тільки як курорт. Це дуже древнє місто, історія якого починається ще в 1 столітті н.е. У ті далекі часи вона була самостійною державою, на території якої жили племена аланів. У 14 столітті під натиском татаро-монгольських військ ці землі були повністю зруйновані і припинили своє існування. Після цього Аланія по черзі належала кільком державам, поки в 20 столітті не увійшла до складу Туреччини. У 50-і роки 20 століття вона поступово стає туристичним центром завдяки красивому теплому морю і цілющому повітрю печери Дамалаташ. Звичайно, в місті з такою багатою історією збереглося багато історичних і визначних пам’яток, які обов’язково варто побачити туристам.

Визначні пам’ятки Аланії

                                                                     Фортеця Аланії

Фортеця Аланії знаходиться близько до центру міста. Це дуже стародавня споруда, розташована на скелястому півострові на висоті 250 метрів, і побудувана в 13 столітті для захисту міста від ворогів. Розташування фортеці було особливо вигідно для відображення морських атак, так як всі кораблі, що знаходяться поблизу, видно як на долоні. Фортеця оточена товстими стінами загальною довжиною майже 7 кілометрів і складається з 140 веж, центральною і найкрасивішою з яких є Червона вежа. Завдяки цьому, вона тривалий час була практично неприступною.
Незважаючи на зовнішню простоту, всередині фортеці раніше розташовувалося безліч будівель і приміщень: мечеть, палаци султанів, монетний двір, спеціальне приміщення для військових, лазня і місце для торгівлі. В даний час у фортеці знаходиться музей під відкритим небом. Якщо піднятися на оглядовий майданчик, з обох боків відкриються чудові види на Аланію і її визначні пам’ятки, синє море з білими яхтами, спрямовані в висоту величні гори з їх зеленою рослинністю, і нескінченно блакитне небо.

Вежа Кизил Куле

Восьмикутна сторожова вежа Кизил Куле є не тільки центральною баштою фортеці, а й однією з основних визначних пам’яток Аланії. Кизил Куле перекладається з турецької як “червона вежа”. Свою назву вона отримала завдяки кольору червоної цегли, з якої побудована. Червона башта зведена султаном сельджуків Аладдіном Кейкубат після завоювання Аланії в портовій частині міста, в першій половині 13 століття. І це не випадково, адже її основне призначення – захист гавані. Висота вежі становить понад 30 метрів, в ній п’ять поверхів, а всередині може розташуватися одночасно дві тисячі осіб.
Кілька століть поспіль вежа захищала жителів міста Аланії від ворогів. Тепер вона вважається символом міста, а її зображення є навіть на прапорі Аланії. У 70-ті роки минулого століття у вежі відкрився музей, де можна познайомитися з її історією і з історією самого міста, а також отримати інформацію про геральдику.

Печери Аланії

Печери Аланії відносяться до числа найцікавіших пам’яток міста. Не дарма Аланію називають “містом печер”. Деякі з них, такі як Дамлаташ або Дим можна побачити самостійно. А інші, розташовані високо в горах або на скелястих берегах, які можливо відвідати тільки в складі екскурсійної групи або взявши напрокат човен. До найвідоміших печер Аланії відносяться Дим, Дамлаташ, Печера закоханих, Піратська, Фосфорна, Чатак.

Парк “Сіаланья”

Парк “Сіаланья” – це величезний розважальний комплекс і одна з найпопулярніших визначних пам’яток Аланії. Розваг в парку вистачить на весь день. Територія комплексу дуже велика і оглянути її цілком можна прокатившись на водному атракціоні “Повільна річка”.
Основною визначною пам’яткою парку є прекрасний дельфінарій з дельфінами, котиками, морськими левами, які разом з дрессировщиками покажуть своїм відвідувачам цікаве дійство з запаморочливими трюками і танцями. Для тих, хто бажає ближче познайомитися з добрими і розумними тваринами, дельфінарій пропонує за окрему плату здійснити плавання разом з ними. Ті ж, хто не боїться морських хижаків, можуть відвідати великий басейн, в якому мешкають акули, морські скати та інші. На них можна помилуватися з боку, а у сміливців є можливість зануритися в басейн в спеціально обладнаних клітках.

У парку також є спеціальний вольєр, де глядачі мають можливість поспостерігати за крокодилами, не побоюючись за своє життя. А любителі красот підводного світу можуть, взявши необхідне обладнання, зануритися на дно і поплавати у водоймі з красивими підводними мешканцями – різнокольоровими рибками і коралами. Крім атракціонів, в парку є власний пляж, дитячі майданчики, кафе і ресторани.

Археологічний музей Аланії

Любителям історії і старожитностей потрібно неодмінно відвідати археологічний музей Аланії, розташований недалеко від знаменитого пляжу Клеопатри і міського парку. Цей цікавий музей відкрився в 60-х роках 20 століття, і з тих пір регулярно поповнюється новими експонатами. У музеї накопичилася настільки велика і солідна колекція різноманітних предметів старовини, що вони не поміщаються в будівлі, і частина експонатів виставлена ​​на вулиці. Всього ж в музеї 14 залів. Тут знаходяться безліч експонатів, що належать до різних епох і цивілізацій: Стародавньої Греції, Риму, Візантії та інших цивілізацій, а також речі і предмети, що датуються ще бронзовим століттям.

Мечеть Сулейманіє

Поруч з візантійською фортецею знаходиться напрочуд гарна і велична пам’ятка міста Аланії – мечеть Сулейманіє, яку називають також мечеть Ала-ад-Діна і Фортечна мечеть. Вона була зведена в 1231 році за указом султана Аладдіна Кейкубат. Йшов час. Чудовий будинок мечеті застарів і став валитися. І тільки в другій половині 16 століття, в період правління турецького султана Сулеймана I Пишного, була зведена нова мечеть Сулейманіє, що відмінно збереглася до нашого часу.

Кам’яна будівля мечеті має квадратну форму, а її ворота, вікна та двері зроблені з дерева і прикрашені чудовим майстерним різьбленням. У мечеті всього один мінарет. Під головним куполом напівсферичної форми розташований великий зал для молитов, підлога якого застелена красивими східними килимами, а стіни розписані словами з Корану. У мечеті Сулейманіє є ще одна унікальна особливість – чудова акустика всередині будівлі. Свого часу для забезпечення настільки високої якості звуку усередині приміщення архітектори повісили під самим його куполом п’ятнадцять невеликих куль.

Судноверф Терсане

Судноверф Терсане стоїть на березі моря, поблизу від Червоної вежі, і входить до списку найбільш популярних туристичних напрямків у Аланії. Зведена в 1228 році тодішнім правителем Аладдіном Кейкубат, вона є зразком архітектури епохи сельджуків. Завдяки вигідному розташуванню, ворогові було важко її помітити. Тут будували нові кораблі султанського флоту і ремонтували старі. На території судноверфі розташовувалися господарські споруди, приміщення для робітників, мечеть і колодязь. За своїм прямим призначенням Терсане використовувалася до середини 14 століття. У наші дні вона продовжує служити місцевим жителям – сюди причалюють човни і маленькі кораблики, а у вечірній час судноверф красиво висвітлюється ілюмінацією.

Порт Аланії

Побувавши в Аланії, обов’язково відвідайте її чудовий круїзний порт в мальовничій середземноморській гавані. Він славиться своєю прекрасною набережною, дуже привабливою для пішохідних і велосипедних прогулянок. Поруч з портом височіє величний середньовічний замок Аланії.

Аланію не даремно називають “сонячною”, адже тут понад триста днів на рік світить сонце, а середня температура води в прибережній бухті дорівнює 22-23 градусів! Тому морські прогулянки по Середземному морю, що починаються якраз в порту Аланії, залишать приємні і романтичні враження. Численні компанії, що здійснюють морські перевезення, володіють майже всіма мовами світу. А в розташованих недалеко від пристані ресторанчиках, що пропонують різноманітний асортимент, неодмінно варто замовити фірмову страву – свіжі мідії з лимоном. Тут також знаходиться безліч магазинів і сувенірних крамниць.

Аланія по праву вважається не тільки прекрасним курортом, а й одним з міст, що зберегли численні історичні та архітектурні пам’ятки – спадщина минулих епох.